Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Węgiel czy pellet – jaki opał bardziej się opłaci

Węgiel czy pellet – jaki opał bardziej się opłaci

W naszym klimacie zimą mogą się pojawić mocno ujemne temperatury, z tego też powodu ogromną rolę odgrywa ogrzewanie pomieszczeń. Osoby mieszkające w blokach z reguły zapewnione je będą mieć albo z elektrociepłowni albo używają piecyków gazowych, natomiast mieszkańcy prywatnych domów o wszystko muszą sami zadbać. W domach montuje się bardzo różne piece, nadal często spotykane są kotły na stałe paliwa, takie jak węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, jaki typ opału zostanie użyty, zależało będzie od budowy kotła i parametrów, które posiada.

Poszczególne typy opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym względem także trzeba wszystko policzyć przed zrobieniem zakupów. Najlepsze parametry jeśli chodzi o wydajność cieplną ma ekogroszek Zamość. Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania odbiorcy dostają produkt bardzo wydajny, zużycie jakiego jest najmniejsze spośród wszystkich innych. Znacznie tańszy, lecz również i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj paliwa uznaje się za ekologiczny i nowoczesny, robi się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki niskiej wilgotności pellet drzewny ma znacznie większą wydajność niż zwykłe drewno, a oprócz tego cechuje się niską zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest stosunkowo niska cena, która wynosi mniej niż połowę tego co cena za węgiel, jednak ze względu na wartość opałową będzie go potrzeba także dwa razy więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz