Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

W co zapakować podarek? Sprawdź torby

W co zapakować podarek? Sprawdź torby

Dzisiaj w niejednym punkcie sprzedaży możemy się spotkać z eko artykułami. Charakteryzuje je kolosalna rozmaitość ze względu na własny ekologiczny zakres. Co poniektóre z punktów sprzedaży są stricte przeznaczane ekologicznym towarom. Nasza wiedza na temat tego rodzaju artykułów jest znikoma i wielokrotnie nie przywiązujemy uwagi do oznakowań odnajdujących się na opakowaniach.

Jednakże symbole te mają znaczące znaczenie i nie bez powodu są rozmieszczane na etykiecie – także, jeżeli gra toczy się o torby ekologiczne, jak materiałowe torby. Oznaczeń tych jest niezmiernie wiele i należałoby chociażby część z nich zapoznać.

Kiedy przy artykule zobaczymy identyfikator z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny towar należy do żywności, która spełnia nadzwyczaj surowe normy i nie jest to produkt z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Następną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, oraz u dołu „pozbawiony FCKW”. Świadczy to artykuł, który jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol opisuje Błękitnego Anioła oraz jest on przypisywany rozmaitym towarom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec i jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeśli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, lub ewentualnie roślin możemy się spotkać z greckim certyfikatem definiowanym mianem Bio Hellas. Następny będzie mnóstwo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy produkcie mówią nam, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwstawnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Również opakowania biodegradowalne mają własne oznaczenie i mówią nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Poprzednim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz