Biznes, Finanse

Sposobność potrącenia podatku zza granicy

Sposobność potrącenia podatku zza granicy

Sfinansowanie podatków podlegają osoby fizyczne i prawne. Obowiązek fiskalny spoczywa na obywatelu, jaki uzyskuje dochód. Każda osoba musi się rozliczać indywidualnie, wspólne opodatkowanie dotyczy wyłącznie małżonków. Obowiązek opłaty prywatnego podatku spoczywa na osobach, które wykonują pracę i zostają w jakimkolwiek stosunku pracy, lecz za granicą istnieje opcja zwrotu – księgowa w holandii. Też osoby, jakie prowadzą własną działalność gospodarczą podlegają obowiązkowi fiskalnemu.

Każdy podatnik ma obowiązek najpóźniej do 30 kwietnia dodatkowego roku podatkowego złożyć własne zeznanie. Następuje ono w formie formularza PIT 36, 36L, 37, 38 czy też 39 w zależności od rodzaju osiągniętych dochodów.

Posiadanie posiadłości i jej sprzedaż też łączy się z przymusem takich opłat. Nie jedynie osoby fizyczne muszą finansować składki, proceder ten dotyczy także osób prawnych. W ich skład wkraczają: jednostki prawne, grupy kapitałowe i spółki. Osoby prawne powinny złożyć zeznanie podatkowe CIT 7 oraz z ustaloną wielkością dochodu za dany rok.

Udostępnij wpis

Dodaj komentarz