Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Panele winylowe – jakie posiadają wady i zalety

Panele winylowe – jakie posiadają wady i zalety

Poszukując trwałego i ładnego sposobu na podłogi w swoim domu na pewno pomyśleć warto nad panelami winylowymi. Są one oferowane w szerokiej gamie wzorów i motywów, a ich zalety sprawiają, że rozwiązanie takie jest na wiele lat. Winyl jest bardzo trwałym materiałem, każdy taki panel posiada kilka jego warstw.

Producenci na wierzch panela dodatkowo kładą przezroczystą warstwę poliuretanu, który zapewnia wysoki poziom odporności na mechaniczne uszkodzenia. Tego typu panele świetnie sprawdzają się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej, w których jest znacznie większe natężenie ruchu. Aktualnie w sprzedaży jest duży wybór paneli winylowych, klienci wybierają je coraz chętniej zamiast klasycznych. Przedkłada się to na duże zróżnicowanie pod względem wzorów i kolorów, zarówno w motywach przypominających naturalne drewno, jak też w rozmaitych geometrycznych kształtach.

Mała grubość i bardzo dobra przewodność cieplna sprawiają, że panele winylowe świetnie się sprawdzają nad ogrzewanie podłogowe. Najlepszym rozwiązaniem wtedy jest ich przyklejenie do posadzki za pomocą specjalnego kleju. tego typu montaż wymagał będzie idealnej równości podłoża, tak samo zresztą jak klasyczny na wpust. Przy montażu klasycznym jest zalecane użycie specjalnych podkładów, dzięki którym się wyrówna ewentualne nierówności. Jeżeli wszystko zostanie zrobione prawidłowo, to bez problemów taka podłoga może wytrzymać długie lata użytkowana.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz