Dom, Ogród

Ozdoby z metalu, czyli jak utworzyć niepospolite wnętrze mieszkalne?

Ozdoby z metalu, czyli jak utworzyć niepospolite wnętrze mieszkalne?

Tworząc własny dom czy mieszkanie, powinniśmy kierować się niekoniecznie tym, co jest akurat na topie, co jest cool. Naturalnie, dobrze jest orientować się w nowościach, znać w miarę na bieżąco nowinki dotyczące urządzania wnętrz, ich dekoracji, porządnego oświetlenia. Niemniej jednak w głównej mierze urządzajmy nasze wnętrza domu tak, abyśmy się w takim domu lub mieszkaniu najzwyczajniej w świecie odpowiednio czuli, abyśmy mieli komfort komfortowego życia.

Urządzenie wnętrza lokalu mieszkalnego to niemałe wyzwanie, bo jakkolwiek nie ma jednej, porywającej recepty, jakiegoś uniwersalnego sposobu. Nie wyłącznie albowiem zależy to od indywidualnego gustu osoby urządzającej mieszkanie, jednak też i od specyfiki indywidualnych pokoi, ich przeznaczenia, wielkości – dopiero biorąc wszystko pod szczególną uwagę widzimy, jakie są konkretne dyspozycje aranżacyjne.

Na przykład – nie należy do niewielkiego salonu wstawiać znacznych gabarytowo mebli, ponieważ zmniejszą one jeszcze bardziej nam to pomieszczenie. Jeżeli co poniektóre pomieszczenia są nie za gigantyczne, na przykład malutkich rozmiarów kuchnia, używajmy do ich pomalowania odcieni jasnych, żywych, z niewielkimi ciemnymi, kontrastującymi mocno elementami. Atrakcyjną opcja są też dekoracje z metalu. Prawidłowo sprawdza się w takich sytuacjach kompozycja bieli z dodatkiem czerni. W takich kuchniach trzeba pozostawić jak najwięcej wolnej powierzchni na górnych częściach ścian, nie powinno obwieszać się ich za mocno szafkami, jeżeli już, to raczej nieduże półeczki.

Pokrewna relacja zajdzie w sytuacji urządzania oraz wystroju łazienki – tu wolno zastosować 2 wersje: pierwsza to łazienka urządzona w ogromnym kontraście, szykownie wyglądają ściany wyłożone nadzwyczaj ciemnymi, czy nawet czarnymi płytkami, pomiędzy nimi zastosowana śnieżnobiała fuka oraz akcesoria w kolorze złota. Druga wersja łazienki to kolory stonowane, pastelowe – nie wszelcy bowiem ubóstwiają ciemny kolor i obszerny kontrast w łazience. Na pewno łagodne, stonowane kolory zastosujemy w sypialni – jest to pomieszczenie, gdzie powinno się odszukać spokój i wyciszenie, a tego kontrastowe, ostre barwy z pewnością nikomu nie zapewnią

Udostępnij

Jeden komentarz

Dodaj komentarz