Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

O jakich rzeczach trzeba pamiętać przy wyborze opału na zimę

O jakich rzeczach trzeba pamiętać przy wyborze opału na zimę

W naszych domach w dalszym ciągu wiele instalacji centralnego ogrzewania opartych jest o piece na paliwa stałe. Pośród takich pieców znaleźć można konstrukcje bardzo nowoczesne, które spełniają rygorystyczne normy w zakresie czystości spalania, ale wymagające wysokiej jakości paliwa. Jak też starsze konstrukcje, do których można wrzucić w zasadzie wszystko, co się ma pod ręką, i co tylko uda się zapalić. Lecz aby faktycznie można było zapewnić w domu wymaganą temperaturę, to opał musi mieć odpowiednią kaloryczność, albo musi go też być dużo.

W tej kwestii od wielu lat największą popularnością się cieszy tradycyjny węgiel. Jest on dostępny w wielu różnych rodzajach, przede wszystkim różniących się rozdrobnieniem. Największą wartość mają gatunki składające się z większych kawałków, które będą się wolno palić przez dłuższy czas. W stosunku do węgla znacznie gorzej wypada drewno, lecz jest za to sporo tańsze od niego.

Zdecydowanie lepiej do palenia w piecach będą się nadawać liściaste gatunki, zwłaszcza twarde. Palą się one dość wolno i dają więcej energii, niż iglaste odmiany. W przypadku tych ostatnich pewnym problemem będzie duża ilość żywicy, co wymagać będzie stosowania odpowiedniego rodzaju pieca. W ostatnich czasach popularnością cieszyć się też zaczęły brykiety i pellety, tworzone z wiór czy trocin. Wszystkie te odmiany opału bez problemów się znajdzie w jakimś dobrym składzie, a takiego poszukać na przykład można po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz