Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Melancholia u dam – trudna depresja poporodowa

Melancholia u dam – trudna depresja poporodowa

Melancholia u kobiet ma prawo być postrzegana, jako prędzej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako znacznie bardziej skłonne na depresję, która w dodatku niejednokrotnie zostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, że kobiety rzadko zgłaszają się do doktora, a to sprawia, iż depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Faktem jest jednakże, że są różnice fizjologiczne między mężczyznami i damami, które czynią kobiety o wiele bardziej podatne na depresję. Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Panie mają o wiele wyższe poziomy owych hormonów, a dodatkowo zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, oraz menopauzie. Lekarstwa obejmujące hormony płciowe też mogą wywoływać objawy depresyjne. Dosyć często wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwydatnia terapia uzależnień radom. Najczęściej rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Często kobieta czuje lęk, zwłaszcza lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie zazwyczaj zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, że zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W ciężkiej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma okazję być również zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz