Zdrowie

Leczenie depresji u potomstwa – psycholog dla dziecka radzi

Leczenie depresji u potomstwa – psycholog dla dziecka radzi

Własnością charakterystyczną zaburzeń lękowych jest to, iż lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wskazanej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń zalicza się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, niejednokrotnie nazywane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się strachu bez żadnych przyczyn.

Jego nasilenie jest tak ogromne, że czujący go człowiek zaczyna się panicznie obawiać – pomóc ma okazję terapia autyzmu gdańsk. Stąd również objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami lęku doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od podobnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady lęku nie mają charakteru ciągłego, mogą jednakże pojawić się często w rozmaitych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy czy też ucisk w skroniach, a także często pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś marnego, umrze, lub też ulegnie wypadkowi.

Udostępnij

Dodaj komentarz