Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Motoryzacja, Transport

Kierowanie autami przez niepełnosprawne osoby – jakie są tu możliwości

Kierowanie autami przez niepełnosprawne osoby – jakie są tu możliwości

Osoby niepełnosprawne cały czas się spotykają z wieloma różnymi ograniczeniami. Ograniczenia takie dotyczą chociażby życia codziennego, i utrudnień z tym związanych. Jedno z poważniejszych ograniczeń to temat przemieszczania się i komunikacji. Ciągłe angażowanie do tego drugiej osoby jest mocno kłopotliwe, a jak się okazuje na rynku jest wiele różnych rozwiązań, które w tym mogą pomóc. Jednym z popularniejszych jest sprzęt do wsparcia kierowania samochodami, przy pomocy którego można bezpiecznie i wygodnie jeździć na co dzień. Jednym z bardziej znanych wytwórców takiego sprzętu jest niemiecka firma Veigel, której wyroby są z powodzeniem używane w wielu krajach. W przypadku osób, które z różnych powodów operować nie mogą nogami, bardzo dobrym pomysłem będzie ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm, znany także jako RGH, zamontowany może być w wielu markach.

Pozwala on na sterowanie gazem i hamulcem wyłącznie przy pomocy jednej ręki, przy użyciu specjalnej dźwigni albo pokrętła. Wytwórca tu daje parę różnych możliwości, dzięki czemu można będzie dopasować odpowiedni rodzaj mechanizmu dla każdego kierowcy. Podczas projektowania bardzo dużo uwagi zostało skupionych na kwestiach bezpieczeństwa. Dzięki bardzo wysokiej niezawodności i precyzji osoby kierujące świetnie sobie radzą nawet przy pojawieniu się różnych nieprzewidzianych drogowych sytuacji. Dodatkowo sam mechanizm jest wykonany w taki sposób, że nie ma żadnych ostrych krawędzi, jakie spowodować by mogły obrażenia przy wypadku lub innym zdarzeniu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz