Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Karma dla pieska – w jaki sposób utworzyć psu dobre warunki?

Karma dla pieska – w jaki sposób utworzyć psu dobre warunki?

Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają równocześnie pies i małe dziecko, w owym czasie musimy pamiętać, że to nie jedynie pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, niemniej jednak też może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego też względu dziecko musi nauczyć się relacji przebywania w jednym mieszkaniu z psem, po to, by była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, choć i to jest istotne – znacznie więcej na Najlepsza sucha karma dla psa. To duży obowiązek socjalizacyjny. Małe dzieci miewają niekiedy nawyk dręczenia pieska, nadmiernie długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji warto, więc zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim położeniu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się także w szeregu przypadków, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im różne przedmioty do uszu oraz nosa. Wówczas to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz wypatruje miejsca gdzie może się schronić. By osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu parę ważnych zasad, wedle jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim należałoby nauczyć dziecko, żeby nie wpadało na psa, nie ciągnęło go za uszy, czy również ogon, i nie wkładało mu do nosa różnych małych przedmiotów. Należy ustalić również, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w pożywieniu, oraz nie drażnić go i nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są pozytywne nie tylko dla pieska, jednakowoż również dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies prawidłowo traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha czy też do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz