Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Jakim sposobem muzyka oddziałuje na człowieka?

Jakim sposobem muzyka oddziałuje na człowieka?

Muzyka jazzowa powstała już na początku XX wieku. Cechuje się rytmem synkopowanym i wieloma improwizacjami. Ma to związek z tym, że główni muzycy jazzowi, którymi byli afroamerykanie nie znali nut. Kwintesencją tej muzyki jest zwinne „bawienie” się taktem, zachowując jego lekkość i sprężystość. W muzyce jazzowej wyróżnia się parę odgałęzień, jak Swing, Bop czy Cool. Do znanych muzyków należy z pewnością Jan Garbarek, norweski saksofonista, jednakowoż krajowego pochodzenia.

Najszerzej łączonym muzykiem, jest tudzież Louis Armstrong, trębacz, który zmarł w 1971 roku, jeżeli gra toczy się zaś o perkusję, będzie to Buddy Rich kultowy z doskonałej techniki, był liderem Buddy Rich Big Band. Jazz do Polski dotarł w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

W czasie stalinizmu był niemniej jednak zakazany, jako muzyka zgniłego zachodu. Do dzisiaj granie jazzu uważane jest za wyższy poziom „wtajemniczenia” przez wszelkich muzyków – istotne są też porządne wyposażenia, jak scan speak głośniki. Sama muzyka natomiast ma się przyzwoicie i choć liczba słuchaczy zmalała, to bez ustanku istnieją jeszcze kluby w jakich grany jest jazz. Pierwszymi muzykami grającymi bluesa, byli afroamerykanie wywodzący się z południa Stanów Zjednoczonych. Blues jest dosyć starą muzyką, jej zalążki sięgają połowy XIX wieku. W tej muzyce problematyką jest udręka, niezadowolenie. A on może posiadać gładkie przyczyny, jak niespełniona miłość, lub niezadowolenie ze społeczeństwa, nierówności biegłych. Samo słowo blues w języku angielskim świadczy rozpacz.

Początkowo blues był jedynie śpiewany, dopiero w dawnym wieku zaczęto dodawać następne instrumenty. Najpoprawniej legendarnym muzykiem bluesowym jest B.B. King, o którym mówi się, iż jest królem tej muzyki. Blues przez lata mocno się rozwinął, powstało wiele odłamów. Najsławniejszym, lokalnym bluesrockowym zespołem jest bez zaprzeczania Dżem, którego nieżyjący już od wielu lat wokalista Ryszard Riedel stał się ikoną tej muzyki. Dżem gra nadal, niemniej jednak ich muzyka nie wszystkich przekonuje. Blues w dzisiejszych czasach ma się bardzo poprawnie oraz w dalszym ciągu przyciąga wielu entuzjastów. Wciąż są kluby gdzie grana jest jedynie ta muzyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz