Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Jakie są podstawowe etapy projektowania internetowej strony

Jakie są podstawowe etapy projektowania internetowej strony

Podejmując decyzję o uruchomieniu swojej internetowej strony trzeba się liczyć z tym, że wykonanie jej zająć może nieco czasu. Dużo rzecz jasna będzie zależeć od tego, jak duży zakres nowych funkcji i treści trzeba będzie przygotować, lecz w każdej sytuacji poszczególne etapy będą podobne do siebie.

Po pierwsze należy rozpocząć od tego, żeby poszukać firmy która wszystkim się zajmie. Najszybciej zrobić to można wykorzystując wyszukiwarkę, po podaniu w niej słów strony internetowe można przeglądnąć uzyskane rezultaty i podjąć decyzję. Pierwszym etapem wszystkich projektów jest dokładne ustalenie wymagań i oczekiwań.

Ten etap ma duże znacznie, bowiem w oparciu o przygotowaną analizę przygotowywany jest zakres prac do zrobienia i ich wycena. Jeżeli wszystko zostanie wstępnie ustalone, to trzeba to wszystko spisać pod postacią umowy, koniecznie z ujęciem ceny do zapłacenia i terminu. Przygotowana umowa jest sygnałem na to, że do pracy mogą przystąpić graficy i programiści. Sam proces tworzenia serwisu i przygotowywania wszystkich potrzebnych funkcjonalności jest najdłuższy, a po jego zakończeniu przystąpić trzeba do końcowych testów.

Podczas nich niejednokrotnie pojawi się konieczność jakiś modyfikacji, tak żeby wszystko funkcjonowało bez niedoróbek i błędów. Po zakończeniu testów strona zostaje przenoszona na adres widoczny w internecie i udostępniana dla użytkowników. Często nie będzie to wcale koniec współpracy, bowiem jeśli pojawią się nowe pomysły, to także należy je zaplanować i potem wykonać prace.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz