Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Tech, Reklama

Hologramy – jakie są obecnie ich najpopularniejsze sposoby wykorzystania

Hologramy – jakie są obecnie ich najpopularniejsze sposoby wykorzystania

Z pewnością każda osoba miała kiedyś okazję oglądać większą lub mniejszą naklejkę, która w zależności od kąta patrzenia mieniła się przepięknymi kolorami. Takie naklejki występują między innymi na biletach, banknotach czy najróżniejszych dokumentach, ale też i na wielu innych przedmiotach. Jak się okazuje, jest to sprawdzona i bardzo skuteczna metoda zabezpieczenia.

Obecnie, dzięki powszechnej dostępności do nowoczesnych programów graficznych i metod druku, zrobienie kopii standardowego dokumentu nie stanowi żadnego problemu. Jednak jeżeli pojawią się na nim jakieś hologramy, to będzie to już jednak dużo bardziej trudne, a w niejednym przypadku wręcz niewykonalne. Owszem, zdarzają się próby fałszerstw również z podrobionymi hologramami, lecz jeżeli ktoś się będzie orientował, to bez problemów to dostrzeże. Metoda ich wytwarzania wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu, dlatego zajmuje się tym niewiele firm. A zamówienie w nich hologramów przeważnie będzie się też wiązało z potrzebą potwierdzenia takiej potrzeby, co ogranicza bardzo mocno ryzyko działań niezgodnych z prawem.

Obecnie druki zabezpieczone mogą mieć hologramy o wysokim stopniu zaawansowania. Na przykład da się na nie nanieść nanoteksty czy mikroteksty, niewidoczne gołym okiem znaki czy nawet elementy przestrzenne, przez co zagwarantują że dokument jest autentyczny. Co ciekawe ta zaawansowana technologia nie tylko służy do zabezpieczeń, ale pełnić też może rolę ozdobną, czego ciekawą propozycją mogą być folie holograficzne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz