Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBiznes, Finanse

Forma zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

Forma zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

Od roku 2009 na naszym rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się więc ilość nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dotyczy to również mieszkań czy domów nowych, proponowanych przez deweloperów, jak również i tych z tak oznaczanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona pomiędzy innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki potrzebują większej dyspozycji spłacenia zaciągniętego kredytu, a więc stosownego kryterium dochodowego – Kredyt Hipoteczny. Taka sytuacja sprawia także, iż dużo domów przeznaczonych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za w szeregu przypadków nieduże finanse.

Można w związku z tym kupić relatywnie niedrogo taki dom, niemniej jednak zostaje sprawa remontu. Powstaje w tym momencie pytanie, czy wolno uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na nabycie, lecz na remont takiego domu. Okazuje się, że banki nie odmawiają od razu udzielania tego rodzaju kredytów hipotecznych, niemniej jednak jeszcze bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu lub mieszkania.

Sprawą najważniejszą albowiem dla banku, obok kryterium opłacalnego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, gdyż to jest jakkolwiek istota kredytu hipotecznego. Jeżeli w związku z tym wartość samego domu ofiarowanego do remontu jest stosunkowo niewielka, a kredytobiorca pragnie zdobyć w formie kredytu sumę mnóstwo wyższą, powstaje problem odpowiedniego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach oszacowania wartości takiego domu banki wysyłają swoich przedstawicieli, zaś przy wyższych sumach żądają operatu przybliżonego nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz