Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Folia z PCV – jakie ma zastosowanie praktyczne w przemyśle

Folia z PCV – jakie ma zastosowanie praktyczne w przemyśle

Folia PCV to materiał, jaki ma bardzo zróżnicowane zastosowanie. W dużej mierze wynika to z jego parametrów i właściwości, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Przede wszystkim taka folia bardzo dobrze pochłania świetlne promieniowanie, dzięki czemu jest wykorzystywana podczas prac spawalniczych. Używane przez spawaczy przegrody spawalnicze mają w sobie taką folię w formie wypełnienia, przez co otoczenie zostaje zabezpieczone zarówno przed niebezpiecznym promieniowaniem, jak również przed różnego rodzaju odpryskami. W przypadku przegród w zupełności wystarczy folia mająca grubość około połowy mm.

Grubszej, lecz przez to trwałej i wytrzymałej, wymagają kurtyny paskowe. Takie kurtyny powszechnie się stosuje w najróżniejszych magazynach i sklepach. Mają one postać pasków szerokich na kilkanaście centymetrów, przymocowanych u góry otworu. Paski mają dużą elastyczność, dzięki czemu można je w łatwy sposób rozsuwać, a wisząc stanowią barierę podobną do drzwi.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak się bowiem okazuje, folia PCV bardzo dobrze ochrania przed zmianą temperatur, dużo lepiej niż na przykład drewno. Dzięki temu nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwolą utrzymać odpowiedni zakres temperatur we wnętrzu i zmniejszyć jej ucieczkę. Rozmaitych zastosowań folii PCV jest całkiem sporo, są one odporne na wilgoć i różne substancje chemiczne, tak więc często są wykorzystywane jako izolacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz