Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Dlaczego przy budowie domu jest potrzebna pomoc geodety

Dlaczego przy budowie domu jest potrzebna pomoc geodety

Budowanie wymarzonego domu wiąże się z dużą ilością obowiązków. Nie można sobie tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Należy też współpracować z różnymi specjalistami, a jeden z nich to geodeta. Jego pomoc potrzebna będzie w kilku przypadkach.

Pierwsze spotkanie niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, na przykład po to aby poznać dokładnie jej granice. Bardzo się to także może przydać do stawiania ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z sąsiadami. Mając wybrany plan budynku trzeba go odpowiednio ułożyć na obszarze działki. To również będzie zadanie geodety, który wszystko wykona w oparciu o mapę projektową. Na takiej mapie należy umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak też konieczne instalacje.

Jeśli cała dokumentacja zostanie zatwierdzona i właściciel otrzyma pozwolenie na budowę, to koniecznie trzeba wyznaczyć na obszarze działki obszar, na jakim budynek zostanie postawiony. To również należeć będzie do obowiązków geodety, który musi zamontować w tym celu w wyznaczonych miejscach znaki geodezyjne. Mają one duże znaczenie, bo na ich podstawie będą robione fundamenty. Przy tych pracach jest również do ustalenia dokładne położenie poszczególnych przyłączy, jeżeli przebiegać one będą pod powierzchnią. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na terenie budowy, już po jej zakończeniu, aby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko zostało wykonane zgodnie z planem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jeden komentarz

  1. +Reklama+
    Bogactwo usług technologicznych tej firmy, obejmujące cięcie laserem, wycinanie laserowe, cięcie rur i wiele innych, sprawia, że każdy klient znajdzie odpowiednie rozwiązanie. Produkty dostarczane są praktycznie gotowe do dalszej sprzedaży. Sprawdź czym jest wycinanie laserowe i do czego potrzebne będzie w twojej działalności.

Dodaj komentarz