Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

Dlaczego korek dobrze się sprawdza przy wykończeniu wnętrz

Dlaczego korek dobrze się sprawdza przy wykończeniu wnętrz

Jeżeli ktoś kiedykolwiek miał w ręce korek po winie czy szampanie, to zapewne pamięta, że jest on elastyczny i lekki. Takie korki są wykonywane z kory specjalnych gatunków dębów, które przede wszystkim rosną w Hiszpanii i Portugalii. Jak się jednak okazuje, możliwości na wykorzystanie bardzo ciekawych właściwości korka jest dużo więcej. Powszechnie korzystać z niego między innymi zaczęła branża wykończenia wnętrz.

Świetne parametry techniczne mają chociażby podkłady zrobione z korka. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, przez co gwarancją długie lata użytkowania bez problemów. Jednocześnie zapewniają wysoką elastyczność i izolację termiczną, co ma wpływ na komfort mieszkania. Jeśli ktoś będzie chciał, to do paneli może też zastosować od razu korkowe listwy, wyglądają one bowiem bardzo nowocześnie i elegancko.

Jak się okazuje, coraz częściej korek także się pojawia jako panele naklejane na ściany. Ogromna różnorodność jeżeli chodzi o wzory i barwy powoduje, że w ten sposób można tworzyć naprawdę ciekawe aranżacje. Które jednocześnie zapewnią odpowiedni mikroklimat w środku, ponieważ korek z jednej strony dobrze ociepla i izoluje, a jednocześnie chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwojem grzybów i pleśni. Dlatego też jeżeli ktoś szukał będzie niebanalnego pomysłu na wykończenie wnętrza, to powinien jak najbardziej rozważyć produkty z korka. A sklepy, które mają takie w ofercie można znaleźć w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła panele korkowe ścienne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz