Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Czyszczenie separatorów tłuszczu – jak się je robi

Czyszczenie separatorów tłuszczu – jak się je robi

Wiele firm działających w gastronomii wykorzystuje duże ilości najróżniejszego tłuszczu. Nie ma możliwości wylania go wprost do systemu kanalizacji, ponieważ może to spowodować jej zatkanie, dlatego też konieczne jest zastosowanie wtedy odpowiednich separatorów. Takie separatory są stosunkowo prosto zbudowane, bowiem są złożone z dużej komory, w jakiej na umieszczonych w odpowiednich miejscach przegrodach gromadzony jest tłuszcz.

Jednak posiadając takie urządzenie należy systematycznie wykonywać serwis separatorów, bo jeżeli się tego nie zrobi, to przestanie ono działać odpowiednio skutecznie. Na szczęście nie powinno być z tym żadnego problemu, bo na rynku działa dużo firm oferujących takie usługi. Decydując się na ofertę jakiejś należy sprawdzić, czy posiada ona wszystkie niezbędne pozwolenia, aby nie było później jakiś kłopotów wiążących się z niedopełnionymi obowiązkami środowiskowymi.

Samo serwis separatorów wykonywane jest przy pomocy wyspecjalizowanego pojazdu, jakim podjechać należy najbliżej jak jest to możliwe, a później przy pomocy węża ściągnąć z wnętrza znajdujący się tam tłuszcz. Ten trzeba następnie zutylizować w bezpieczny sposób, tak żeby nie ucierpiało na tym środowisko. Z tego też powodu ważne jest to, aby separator został zamontowany w miejscu do jakiego można łatwo dotrzeć. Jeśli inaczej się zrobi i firma oferująca serwis będzie musiała mocno się starać przy czyszczeniu, to być może wtedy będzie inna czyszczenie separatorów cena.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz