Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

Czy energetyczne świadectwo jest aktualnie wymagane

Czy energetyczne świadectwo jest aktualnie wymagane

Posiadacze mieszkań i domów mają sporo rozmaitych obowiązków. Od pewnego czasu jeden z nich to posiadanie świadectwa energetycznego. Świadectwo energetyczne to dokument, który dokładnie określa, jakie jest ogólne zapotrzebowanie na energię, wiążące się z codziennym użytkowaniem budynku. W pierwszej kolejności to dotyczy ogrzewania i wentylacji, ale też oświetlenia czy podgrzewania wody użytkowej.

Przepisy wiążące się z obowiązkiem wykonywania tego typu świadectw są oparte na unijnych przepisach, i nasze krajowe prawodawstwo jest dostosowane do nich. Obecnie takimi certyfikatami dysponować muszą wszystkie obiekty, które postawione zostały po roku 2009, oczywiście każdy nowy również temu obowiązkowi podlega. Jeśli będzie chodzić o budynki starsze, to właściciel zrobić będzie musiał takie świadectwo tylko wówczas, gdy swoją nieruchomość zamierza wynająć albo sprzedać. Lecz wszystko wskazuje na to, że za pewien okres czasu wszystkie budynki będą musiały posiadać taki dokument, ponieważ przepisy dość wyraźnie idą w taką stronę.

Obecnie Świadectwa energetyczne są dość szybkie do wykonania, gdyż na rynku działa wielu specjalistów, którzy się tym zajmują. Ceny za wykonanie audytu rozpoczynają się od kilkuset złotych za niewielkie mieszkanie czy garaż, a mogą się skończyć nawet na kilku tysiącach przy większych, wielorodzinnych budynkach. Pamiętać też należy, że jeżeli ktoś sobie zaniedba zrobienie certyfikatu, to narażony być może na grzywnę. A ta wcale do małych nie należy, bo wynieść może nawet do pięciu tysięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz