Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Co to są odżywki i peptydy?

Co to są odżywki i peptydy?

Czym są odżywki? Są to pomocnicze substancje zawierające mikro i makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w właściwej, wyznaczonej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w solidnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w okresie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również przyjmowaniem rozmaitych lekarstw oraz stosowaniem przeróżnych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Wypada je w związku z tym uzupełnić suplementami. Ciekawą opcja są również ostatnio peptydy – więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Niewątpliwie, nie ma mowy o tych dopingujących, lecz tylko tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – również powinni zażywać suplementy. Najczęściej zażywanymi 'dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – inaczej makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – innymi słowy mikroelementy. Do typowego funkcjonowania organizmu człowiek potrzebuje 46 mikro oraz makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najpopularniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe szczegóły w właściwych proporcjach. Wolno je zakupić w każdej aptece, choć nie są one lekarstwami. Jeśli niemniej jednak nasze posiłki składają się z artykułów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów zażywać. Dla sportowców, jakich wysiłek pochłania wiele energii, suplementy wyglądają trochę inaczej. Preparaty pomocnicze to między innymi – odżywki białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro i makroelementy oraz witaminy. Suplementy są więc potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, jednak decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez doktora.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jeden komentarz

Dodaj komentarz