Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym roku przeżywamy 98 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II oraz zbliża się 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową. Dziękujemy Panu Bogu za dar tego świętego, za jego nauczanie, świadectwo życia, za umiłowanie Kościoła i miłość do naszej Ojczyzny – Polski. Ciągle przypominajmy sobie czego nas nauczał i wcielajmy to w życie.

2 czerwca 1985 r. Jan Paweł II w Bazylice św. Piotra na Watykanie udzielił naszemu Księdzu Proboszczowi święceń kapłańskich. Dziś przeżywa ich 33 rocznicę, dziękując miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa. Towarzyszmy mu w tym życiowym momencie naszą modlitwą, z niej czyniąc najpiękniejszy podarunek i przez nią wyraźmy swe najpiękniejsze życzenia dla niego.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca NMP.
 2. Zgodnie z naszym zwyczajem w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjno – gospodarcze. Przypominamy, że obecnie ofiary są zbierane na renowację ołtarza – potrzeba na to ok. 150.000 zł. Prace renowacyjne rozpoczniemy od odnowienia obrazu MB Częstochowskiej oraz jej sukienki, koron i ramy. Trzeba je pokryć prawdziwym złotem. To pierwszy etap prac. Stąd gorąca prośba o ofiary na ten cel, może znaleźliby się sponsorzy mogący pokryć koszty poszczególnych prac. Bez Waszej pomocy, ofiarności i modlitwy nic nie zrobimy. Dlatego już dziękujemy za każdą ofiarę, którą złożycie na odnowienie wpierw obrazu Matki Bożej, a później całego ołtarza.
 3. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych przez kolejne dni Oktawy Bożego Ciała. Dziś będzie po Mszy Świętej o godz. 10.30, a w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej. We czwartek zakończenie Oktawy i tradycyjne poświęcenie wianków.
 4. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 5. W piątek przypada Uroczystość NSPJ, Msze Święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Do chorych Ks. Prałat uda się z posługą sakramentalną we czwartek od godz. 8.00, a ks. Paweł w sobotę od godz. 8.00.
 7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W następnym tygodniu o tę posługę prosimy rodziny mieszkające w blokach przy ulicy Styczniowej nry 50a i 52.
 9. Na nowy tydzień wszystkim obecnym życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!