Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Rozpoczynamy okres modlitw przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek – święto św. Macieja, apostoła;
  • we środę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na cele inwestycyjno – gospodarcze.
 4. Przeżywamy maj, miesiąc, w którym szczególnie czcimy Maryję śpiewając codziennie litanię loretańską. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na nabożeństwa majowe: w tygodniu są odprawiane po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 5. Za tydzień będziemy w naszej parafii przeżywać I Komunię Świętą na Mszy Świętej o godz. 12.00. Spowiedź przed I Komunią Świętą dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 9.00.
 6. Rocznicę I Komunii Świętej dzieci klas IV obchodzić będziemy w Boże Ciało na Mszy Świętej o godz. 10.30.
 7. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dla klas VI i VII SP we czwartek o 17.00 na plebanii. Więcej informacji na stronie parafialnej w zakładce bierzmowani.
 8. Jest organizowany wyjazd na jednodniową pieszą pielgrzymkę Sursum corda z Zakopanego do Ludźmierza, dnia 2 czerwca. Trasę pielgrzymki wyznaczył Jan Paweł II w 1997 r., gdy przejechał z zakopiańskich Krzeptówek do sanktuarium w Ludźmierzu i wynosi ok. 40 km. Wyjazd byłby wcześnie rano, a powrót wieczorem. Chętnych prosimy o jak najszybsze zapisy u ks. Wikarego w celu zarezerwowania odpowiedniego transportu. Koszt uczestnictwa to maksymalnie 50 PLN.
 9. Grupa Misericordi z Trzebini – Sierszy organizuje zbiórkę krwi w przyszłą niedzielę na rynku w Trzebini w godz. 9.00 – 13.00.
 10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W następnym tygodniu o tę posługę prosimy rodziny dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: Otylię Orkisz. Dobry Jezu a Nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.
 13. Na nowy tydzień wszystkim obecnym życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!