Intencje mszalne na VI Niedzielę Wielkanocną

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
 3. Za tydzień składka na cele inwestycyjno – gospodarcze.
 4. Przeżywamy maj, miesiąc, w którym szczególnie czcimy Maryję śpiewając codziennie litanię loretańską. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na nabożeństwa majowe: w tygodniu są odprawiane po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 5. Metropolita zachęca do udziału w tradycyjnej procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę 13 maja o godz. 9.00.
 6. W sobotę 12 maja w Płokach odbędzie uroczysta Msza Święta w 72 r. śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, którą odprawi ks. Andrzej Scąber, referent do spraw beatyfikacji Diecezji Krakowskiej.
 7. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dla klas II i III GIM w piątek o 17.00 na plebanii. Więcej informacji na stronie parafialnej w zakładce bierzmowani.
 8. Wikary organizuje pielgrzymkę do Rzymu dla młodzieży w terminie od 1 do 6 sierpnia. Jest jeszcze parę miejsc wolnych. Więcej informacji u ks. Wikarego.
 9. Firma Adecco ogłasza rekrutację pracowników do zakładów produkcyjnych. Więcej informacji w gablocie.
 10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W następnym tygodniu o tę posługę prosimy rodziny mieszkające przy ulicy Lipcowej nry 39 – 43.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: Bronisławę Rejman, Jadwigę Czubernat i Jana Szczodrowskeigo. Dobry Jezu a Nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
 13. Na nowy tydzień wszystkim obecnym życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!